Tradycyjny wypiek i dekorowanie świątecznych wypieków – relacja

Tradycyjny wypiek i dekorowanie świątecznych pierników
11 grudnia, 2018
testowy wpis 2019
4 stycznia, 2019

Tradycyjny wypiek i dekorowanie świątecznych wypieków – relacja

W ubiegłym tygodniu Stowarzyszenie Przyjaciół Biskupic zorganizowało i zrealizowało przedsięwzięcie pt: „Tradycyjny wypiek i dekorowanie świątecznych pierników”, którego partnerem było Województwo Małopolskie. Podczas paru dni spotykały się różne osoby, które piekły, a później dekorowały świąteczne pierniki. Spotkania miały charakter integracyjny łączący wiele pokoleń a także kultywujący naszą tradycję. Na każdym spotkaniu omawiany był pomysł wydarzenia, a także wskazywany był „partner” – Województwo Małopolskie – dzięki któremu mogliśmy to zrealizować. W dniu 16 grudnia 2018 roku odbyło się spotkanie finalne w Domu Pomocy Społecznej Caritas w Biskupicach. Członkowie Stowarzyszenia częstowali podopiecznych, zaproszonych gości a także pracowników DPS wypieczonymi pierniczkami. Nie zabrakło też Mikołaja na saniach oraz licznych Śnieżynek, którzy wprowadzili świąteczną atmosferę śpiewając i dekorując choinkę wśród samotnych, starych i schorowanych ludzi. Wszystko to było zrealizowane dzięki partnerstwie z Województwem Małopolskim.