Dzień kobiet 2019
Urodziny ks. Józefa Kutka
25 marca, 2019

Biskupicko-Góralskie spotkanie

Stowarzyszenie Przyjaciół Biskupic uzyskało „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego PROW 2014-2020 w ramach projektu grantowego. W ramach realizacji projektu „Promocja turystyczna obszaru LGD poprzez zakup strojów, wydanie foldera promocyjnego oraz organizację wyjazdu promocyjnego” w sobotę 2 marca gościliśmy Zespół Regionalny Śwarni z Nowego Targu.

Jest to innowacyjny pomysł zaproszenia do współpracy „Górali”. Podhale – a dokładnie Obidowa koło Nowego Targu to miejsce skąd wypływa rzeka Raba – jest to początek tej pięknej doliny. W ramach wymiany pokazaliśmy naszym gościom trochę ciekawych miejsc w naszej okolicy. Następnie zaprosiliśmy ich na wspólną degustację lokalnych potraw.

Tego niezapomnianego wieczoru Zespół Śwarni wykonał dla Stowarzyszenia Przyjaciół Biskupic oraz zaproszonych mieszkańców pokaz tańca i śpiewu ludowego oraz zaprezentował kabaretowy pokaz strojów regionalnych (góralskich).

Gepostet von Kgw Biskupice am Dienstag, 12. März 2019